„CZAS NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

„CZAS NA REFLEKSJE I ZŁOŻENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

14 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

„MOMENT NA MYŚLI I ROZLICZENIA NADEJDZIE”. PREZYDENT ANNA MIECZKOWSKA O WYJEŹDZIE SZEFA SZTABU ZARZĄDZANIA KRYZYSOWEGO

Sprawa urlopowego wyjazdu Artura Wasiewskiego, szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego, wzbudziła ogromne kontrowersje. W piątek na pytania dziennikarzy w ostatniej propozycji odpowiadała prezydent Anna Mieczkowska.

Najpierw jednak, podczas specjalnej konferencji, prezydent informowała o przygotowaniach miasta na najdroższe dni oraz zabezpieczeniu ludzi w spraw dostaw wody, energii, ciepła. Mieczkowska mówiła też o szukaniu dobrych rozwiązań dotyczących sytuacji dzieci oraz młodzieży, które z poniedziałku nie będą chodzić do szkół. – Musimy zadbać o to, aby uczniowie byli wygodni. Dlatego też chcemy wzmożone kontrole straży publicznej i policji w niniejszych pomieszczeniach, w których mogą zbierać się młodzi ludzie. Wszystko po to, by nie zwiększać ryzyka zarażenia – mówiła urzędniczka.

Podczas rozmowie pojawiła się również kwestia przyjazdów niemieckich turystów do centrum. – Dzisiaj wystosowałam pismo do wojewody, jak nastawień do migracji osób z drugich państw, zwłaszcza tych państw w których stwierdzono ogniska choroby. Stanowimy w ciągłym związku z branżą turystyczną – mówiła prezydent.

Pytania dziennikarzy, po wyjściu konferencji, dotyczyły głównie wyjazdu urlopowego szefa miejskiego sztabu zarządzania kryzysowego Artura Wasiewskiego. Przypomnijmy: trzy dni temu, urzędnik wyleciał, w ramach urlopu, do Egiptu. Dziennikarze pytali nie właśnie o to, czyli jego nieobecność nie wpłynie na uszkodzenie działań sztabu, ale i o ocenę moralną takiego podejścia. – Na refleksję i rozliczenia nadejdzie czas, natomiast pozwólcie mi państwo obecnie na nowe reagowanie, planowanie, zapobieganie, ustalanie priorytetów – mówiła urzędniczka. Prezydent poinformowała również, że po powrocie z Egiptu, Wasiewski będzie wymagał przejść dwutygodniową kwarantannę.

0 0 votes
Daj ocenę