Dobry okulista Dobra

Dobry okulista Dobra

24 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Zaćma to jakaś z wad wzroku, która dotyka przede wszystkim kobiety stare. Jej początki są niewinne, bo pacjent stopniowo zaczyna dostrzegać jak przez mgłę. Zaniedbanie takiego stanu może powodować do ślepoty, natomiast na wesele są już metody, które pozwalają na dobre usunięcie zaćmy. Zobaczmy, co warto wiedzieć o tej drodze.

Dobry okulista Mielno

Fakoemulsyfikacja zaćmy

Metodą, która powoduje na dobre usunięcie zaćmy jest fakoemulsyfikacja. To środek operacyjny pisany w znieczuleniu miejscowym, w trakcie którego zmętniała soczewka jest usuwana, oraz w jej miejsce wszczepiana jest soczewka sztuczna.

optuka okulista doobry okulista

optuka okulista doobry okulista

Podczas zabiegu, który jest nie daleko niż 20 minut, chirurg wykonuje mikro nacięcie w rogówce.

Dobry okulista Mielno

To rzeczywiście przez nie leczona jest kobieta soczewka, którą uprzednio dzieli się przy pomocy ultradźwięków. Przez ostatnie nacięcie organizowana jest ponad nowa soczewka, która planuje dać prawidłowe widzenie. Po zabiegu nacięcie nie wymaga założenia szwów, lecz leczy się samoistnie w czasie 3-4 tygodni.

zobacz również wyszczuplanie accent prime

Dobry okulista Mielno

Operacja zaćmy – efekty

Najważniejszym z punktu widzenia pacjenta efektem usunięcia zaćmy jest przywrócenie ostrości widzenia. Pacjent znów widzi ostre kolory i stany, co daje mu na nowo dobrze grać w zwykłym życiu. Usunięcie zaćmy może sprawić, że pacjent widzi daleko niż widział dotychczas, i okresem nie ma nawet konieczności używania okularów korekcyjnych. Nie jednak a istnieje to dodatkowe, bowiem nie każda pomyłka że zostać przy tej przyczyn skorygowana. Dodatkowym efektem operacji zaćmy może istnieć jeszcze obniżenie ciśnienia wewnątrzgałkowego, co z zmian obniża ryzyko jaskry, czyli kolejnej choroby oczu powiązanej z wiekiem.

Dobry okulista Mielno

Co też warto wiedzieć o operacji usunięcia zaćmy?

Samą z podstawowych sprawie powiązanych z inicjatywą zaćmy jest wybór soczewki. Jak powiedziano powyżej, w wybranych przypadkach operacja zaćmy pozwala uzyskać jakość widzenia łatwiejszą niż kiedykolwiek wcześniej. Stanowi to możliwe dzięki dobremu doborowi soczewki. Pacjent może znajdować wśród soczewek innego rodzaju, m.in. soczewek jednoogniskowych, wieloogniskowych i torycznych, i każdy z tych typów posiada znajome określone cechy. Dobór soczewki powinien się dokonać w uwadze z lekarzem okulistą, który pomoże dobrać soczewką najatrakcyjniejszą dla danego pacjenta. Przy wyborze weźmie pod przyczynę jego styl życia i różne choroby oczu i zalety wzroku, które on dysponuje. Na tej substancji dobierze rekomendowany rodzaj soczewki, który pozwala uzyskać najświetniejsze wyniki usunięcia zaćmy.

Źródło artykułu Zaćma – jak ją skutecznie wyleczyć

Dobry okulista Mielno

0 0 votes
Daj ocenę