Doradztwo podatkowe Tychowo

Doradztwo podatkowe Tychowo

1 marca, 2019 0 przez Mikołaj Online

Oto drugi z serii artykułów dotyczących kolei w naszym ustawodawstwie w 2019 roku. Prawnicy winni być czujni, gdyż zmiany dotyczą wielu sfer życia społecznego, ekonomii, biznesu, finansów oraz ochrony zdrowia i wiedzy. Na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Doradztwo podatkowe Resko

Kolei w rozporządzeniu w 2019 roku!

aasa dla biznesu

aasa dla biznesu

Opodatkowanie bitcoinów

Bitcoiny to jedne z powszechnie używanych walut internetowych. Zajmują się one szerokim zainteresowaniem. Niestety od stycznia 2019 roku poprawiłyby się diametralnie prawdy ich opodatkowania. Ministerstwo Finansów chciało skutecznie uatrakcyjnić rynek wirtualnych walut w Polsce. Eksperci są zgodni, co do ostatniego, że część zmian jest niekorzystna.

Ustawa e-PIT

Nowa usługa e-PIT sprawia, że bezcelowe będzie teraz składanie corocznych informacji w Tytule Skarbowym. Teraz w liczbom roku spośród obecnego ułatwienia ma zastosować ponad 4 miliony polaków. Niestety dużo pracy będą słaby firmy. Korygowanie oświadczenia może ściągać kontrolę.

Zobacz również  pierwsza pożyczka

Nowe zasady kontroli i zarządzanie firmy

Zmiany, które złapały się w uchwale o Krajowej Administracji Skarbowej, wprowadzają podstawowe zasady kontroli na legitymację. Znacznie prosto będzie ustalić danego podatnika pod jego nieobecność. Nowelizacja przepisów została już podpisana.

Exit tax a raty

Podatnicy, którzy z tamtego roku mają przenieść swój skarb do zupełnie innego państwa, będą musiały zapłacić podatek o nazwie exit tax. Dla części kobiet będzie on stanowił 19%. Dodatkowe koszty poniosą oraz osoby fizyczne, chociaż przepisy Unii Europejskiej tego nie wymagają. Możliwy będzie zwrot podatku oraz rozłożenie na części.

Zwrot wpłaconego podatku

Zamieniły się równie zasady płacenia podatku u źródła. Nowelizacja ustawy może urazić jego zwrotu. Każdy obywatel będzie wymagał wypełnić kilka nowych obowiązków oraz zapewnić dodatkowe, uzupełnione wcześniej dokumenty.

Największym punktem w obecnym sukcesie może wykazać się skompletowanie i zapewnienie dokumentacji, która zawierać musi certyfikat rezydencji podatnika oraz dokumentację dotyczą wszelkich przelewów bankowych wraz z dokumentacją dotyczącą wypłaty należności.
Wyższe kary fiskusa

Maksymalna kara za przestępstwo skarbowe tworzyć będzie 21 milionów złotych. Najniższa kara, dotycząca wykroczenia będzie miała 225 zł. Wzrost kar związany jest z wprowadzeniem wyższego wynagrodzenia. Podczas nakładania kary przyjmuje się możliwości materialne rodziny oraz status majątkowy.
Sprzedaż samochodu

Warto pamiętać, że sprzedaż samochodu będzie prawie opłacalna dodatkowo. W roku 2019 poprawiłyby się przepisy dotyczące wykorzystywania samochodu na firmę. Trudniej będzie odliczyć ich całość w PIT. Niestety dużą stracą również ci przedsiębiorcy, jacy będą wybierali sprzedać samochód czy całą flotę.
Wyższe ceny ZUS

Składniki ZUS dla kobiet wykonywających działalność gospodarczą mocno wzrosną. Wysokości składek ma wzrosnąć o prawie 100 zł. Całość przekroczy z pewnością 1300 zł.
Nowa pensja minimalna

Minimalna kwota wynagrodzenia w 2019 roku wyniesie 2250 zł brutto. Na dłoń będzie to mało więcej 1600 zł. Minimalna godzinowa stawka to 14,70 brutto. Ma toż zysk na wiele świadczeń, które w roku modnym będzie trzeba rozliczyć na nowo.

Źródło artykułu Zmiany w prawie w 2019 roku

Doradztwo podatkowe Resko

0 0 votes
Daj ocenę