Duże zmiany w Gminie Rymań

Duże zmiany w Gminie Rymań

23 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Budowa remizy strażackiej, sali wiejskiej oraz infrastruktury sportowo-rekreacyjnej – to podstawowe założenia rewitalizacji przestrzeni widocznych w Starninie.

Duże zmiany w Gminie Rymań

Na zaplanowane zmiany władze gminy Rymań pozyskały aż 85-procentowe unijne dofinansowanie, które Urząd Marszałkowski wyda w ramach RPO WZ 2014-2020. Umowę wsparcia w obecnej propozycji podpisali w czwartek w Rymaniu, wójt Mirosław Terlecki i członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

Rewitalizacja w Starninie obejmuje budowę remizy Ochotniczej Straży Pożarnej wraz z klasą wiejską oraz wyposażenie celów w aparat i niezbędne urządzenia. Ponadto przewidziano powstanie siłowni plenerowej, a dodatkowo oświetlonego i ograniczonego boiska.

– Nowa infrastruktura być będzie polskiej społeczności do formy zajęć edukacyjno-kulturalno-sportowych oraz zapewni bardziej modną formę bycia czasu wolnego, np. na nowym powietrzu – podkreślił wójt Rymania Mirosław Terlecki.

Koszt inwestycji Gmina Rymań wyceniła na założeniu 1,4 mln zł. Unijne dofinansowanie z Tytułu Marszałkowskiego wyniesie ponad 1,1 mln zł. Fundusze płyną z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

Przedsięwzięcie, które zaplanowano od stycznia 2020 do sierpnia 2021 roku, wpisuje się w prawa 9 Osi „Infrastruktura publiczna”, działanie 9.3 „Wspieranie rewitalizacji w warstwie fizycznej, ekonomicznej i społecznej ubogich grupy i obszarów publicznych i prostych”.

– Materiały na zastosowanie żyć są efektem oszczędności, jakie pojawiły się przy realizacji innych działań w ramach rozstrzygniętego jeszcze pod koniec 2018 roku konkursu. Wówczas to model kolei w Starninie – mimo pozytywnej opinie – nie mógł zyskać spośród uwagi UE ze powodu na wykorzystanie dostępnej alokacji. Teraz się to udało, z czego bardzo się cieszę – przyznała członek Zarządu Województwa Anna Bańkowska.

0 0 votes
Daj ocenę