HYBRYDY PRZYBĘDĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY PRZYBĘDĄ DO KOŁOBRZEGU

16 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

HYBRYDY PRZYBĘDĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie odkłada na pojazdy dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo prawdopodobnie stanowić ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na linii Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin.

Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych wyposażonych w 150 miejsc będących, z łatwością zakupu nie więcej niż 10 kolejnych pojazdów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia bieżące lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia.

Pomorze Zachodnie jest jednym z podstawowych regionów, który wystąpił na pojazdy dwutrakcyjne, łączące najważniejsze zalety pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i zaopatrzonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość zaczynania się po drogach niezelektryfikowanych).

Województwo Zachodniopomorskie na inwestycje taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w znaczącej grupie były sfinansowane ze sposobów Unii Europejskiej.

0 0 votes
Daj ocenę