SKĄD MAŁA KWOTA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI JEDYNY POWÓD

SKĄD MAŁA LICZBA OSÓB POD KWARANTANNĄ? JEST JEDEN POWÓD
Najnowsze informacje dotyczące liczby osób pod kwarantanną na placu miasta i powiatu zadziwiają. Według danej proponowanych przez samorządowców, w centrum są trzy, zaś w powiecie 10 osób ludzi tej formie. Dlaczego jest ich tak mało, skoro statystyki w świecie rosną? – Nie narzekamy w centrum obecnie ani jednej osoby, która od momentu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, jakie w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Wyraża się, iż w własnym mieście, do tej chwili, takiego sukcesu nie było. – Wszelkie informacje otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik. Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do końca przed zamknięciem granic, część nadal pewnie oczekuje na ściany – mówi Kujaczyński. Jednocześnie rzecznik zapewnia, że osiedle jest dokonane na przyjęcie większej sumy osób, jakie pragnęły przejść kwarantannę, zaś nie mogły jej dokonać w domu; na taką sytuacja zorganizowano m.in. znaczenia w samym z ośrodków. Te role, które powróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą robić, jednak taka, jak podkreślamy, jest promowana.

HOTELARZE UDERZENI KRYZYSEM. OBAWIAJĄ SIĘ KOŃCZENIA CELÓW I SPOŁECZNYCH ZWOLNIEŃ

OTELARZE UDERZENI KRYZYSEM. OBAWIAJĄ SIĘ ZAMYKANIA OBIEKTÓW I GRUPOWYCH ZWOLNIEŃ
HOTELARZE UDERZENI KRYZYSEM. OBAWIAJĄ SIĘ KOŃCZENIA CELÓW I GRUPOWYCH ZWOLNIEŃ – Hotelarze z Kołobrzegu we licznym liście opisującym dramatyczny stan branży w klubie z koronawirusem zaapelowali do prowadzących o wsparcie dla naszych przedsiębiorstw hotelarskich. Czytaj dalej HOTELARZE UDERZENI KRYZYSEM. OBAWIAJĄ SIĘ KOŃCZENIA CELÓW I SPOŁECZNYCH ZWOLNIEŃ

MIASTO PUSTOSZEJE, TURYŚCI WYJEŻDŻAJĄ. KOLEJNI HOTELARZE ZAMYKAJĄ OBIEKTY

MIASTO PUSTOSZEJE, TURYŚCI WYJEŻDŻAJĄ. KOLEJNI HOTELARZE ZAMYKAJĄ OBIEKTY
MIASTO PUSTOSZEJE, TURYŚCI WYJEŻDŻAJĄ. KOLEJNI HOTELARZE ZAMYKAJĄ OBIEKTY Od poniedziałku zatrzymują się kolejne hotele, ośrodki i pensjonaty. Własną rola, do odwołania, zawiesiło również Uzdrowisko Kołobrzeg. Wszystkie skierowania do sanatoriów będą, razem z prawem, robione w późniejszych czasach (z prowadzeniem nowego mieszkania w kolejce oczekujących, jak informuje Ministerstwo Zdrowia). Większość kołobrzeskich hoteli odwołuje rezerwacje na najdroższe dwa tygodnie. Najwięcej turystów opuściło miasto w ostatni weekend, część idzie w poniedziałek. Branża turystyczna nadal poluje na odgórne, ważne decyzje dotyczące zamknięcia obiektów. Przypominamy; w piątek grupa 20 hotelarzy z Kołobrzegu wystosowała w obecnej historii list do wojewody zachodniopomorskiego. Podobne pismo, z większej, ogólnopolskiej grupy przedsiębiorców z obecnej części, ma zajść w dłoni premiera.

OD PONIEDZIAŁKU NIE STAWIAMY ZA PARKOWANIE

OD PONIEDZIAŁKU NIE PŁACIMY ZA PARKOWANIE
OD PONIEDZIAŁKU NIE PŁACIMY ZA PARKOWANIE Decyzją Prezydent Kołobrzegu, Anny Mieczkowskiej od poniedziałku, 16 marca wszystkie strefy płatnego parkowania na obszarze miasta, są darmowe. Kiedy na razie wada ta wchodzi do odwołania. Wszystko przez konieczność wrzucania bilonu i dotykania parkometrów przez dużo szeroką miarę osób. Poprzez to firmą nie mogła nadążyć spośród ich dezynfekcją – mówi Michał Jaczyński, prezes KM Kołobrzeg

HYBRYDY PRZYBĘDĄ DO KOŁOBRZEGU

HYBRYDY DOJADĄ DO KOŁOBRZEGU
HYBRYDY PRZYBĘDĄ DO KOŁOBRZEGU – Pomorze Zachodnie odkłada na pojazdy dwunapędowe. W piątek 13 marca ogłoszono przetarg na zakup dwóch pociągów. Docelowo prawdopodobnie stanowić ich nawet dwanaście. Nowy tabor ma jeździć m.in. na linii Szczecin Gł. – Kołobrzeg – Koszalin. Przetarg obejmuje zakup dwóch pojazdów dwunapędowych wyposażonych w 150 miejsc będących, z łatwością zakupu nie więcej niż 10 kolejnych pojazdów w ramach prawa opcji. Termin realizacji całego zamówienia bieżące lata 2020 – 2022. Termin składania ofert mija 21 kwietnia. Pomorze Zachodnie jest jednym z podstawowych regionów, który wystąpił na pojazdy dwutrakcyjne, łączące najważniejsze zalety pojazdów elektrycznych (wysokie przyspieszania, brak emisji spalin), i zaopatrzonych w przekładnię elektryczną pojazdów spalinowych (możliwość zaczynania się po drogach niezelektryfikowanych). Województwo Zachodniopomorskie na inwestycje taborowe w latach 2010-2018 wydało łącznie ponad 1 mld zł. Zakupy w znaczącej grupie były sfinansowane ze sposobów Unii Europejskiej.

MEC WSTRZYMUJE OBSŁUGĘ KLIENTÓW

MEC WSTRZYMUJE OBSŁUGĘ INTERESANTÓ
MEC WSTRZYMUJE OBSŁUGĘ INTERESANTÓW W klubu z ogłoszonym stanem zagrożenia epidemicznego w Polsce, w trosce o zdrowie klientów, pracowników a i ciągłość dostaw ciepła, Miejska Energetyka Cieplna Spółka z o.o. informuje, że obsługa interesantów została wstrzymana do usunięcia. Pisma, wnioski, faktury, podania można prezentować w organizacji papierowej za pośrednictwem operatora pocztowego na adres ul. Kołłątaja 3 78-100 Kołobrzeg bądź w skrzynce do korespondencji ustawionej przy wprowadzeniu do siedziby Firmy. Możliwy kontakt telefoniczny pod numerem telefonu 094 35 260 11-15, fax 094 35 228 72 oraz e-mailowy: mec@mec.kolobrzeg.pl. Wszelkie numery telefonów i adresy mailowe do cel organizacyjnych Firmy uważają się na stronie: www.mec.kolobrzeg.pl w zakładce kontakt.

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE
O północy Polska przywróciła kontrole na ludzi granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Nasz nie będą mogli wpływać cudzoziemcy. Na ostatni etap kontrolę graniczną wprowadzono jeszcze w porcie morskim w Kołobrzegu. Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie całkiem w powołanych do tego mieszkaniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie granicy będzie dopuszczalne wyłącznie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni oraz na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo” – „Tymczasowa kontrola graniczna będzie powodowana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie wystarczająco do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w układzie z działaniem dużego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie organizować zadania przy wykorzystaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o inne zasoby kadrowe także we porozumieniu z Policją i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej Co wtedy nazywa w realizacji dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą mogli: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby mające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy będące prawo stałego lub czasowego pobytu na pole RP; cudzoziemcy posiadający prawo do akcji na pole RP tj. cudzoziemcy prawi do wykonywania pracy na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający prawo na pracę, pozwolenie na pracę sezonową, oświadczenie o powierzeniu pisania pracy gościowi na pole RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może dać gościowi na przyjazd na pole RP, w trybie danym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

MSZE MAKSYMALNIE DLA 50 OSÓB. PEWNI SĄ TWORZENI PRZED WEJŚCIEM

MSZE MAKSYMALNIE DLA 50 OSÓB. {WIERNI|PEWNI} SĄ {LICZENI|TWORZENI|BRANI} PRZED WEJŚCIEM
MSZE MAKSYMALNIE DLA 50 OSÓB. WIERNI SĄ BRANI PRZED WEJŚCIEM W kontrakcie z zakazem zgromadzeń powyżej 50 osób przed przejściem do katedry tworzeni są wierni. Msze nie zostały odwołane i rozgrywają się do pewnych godzinach. Wczoraj biskupi diecezjalni wydali dyspensę z obowiązku uczestnictwa w niedzielnych i świątecznych mszach świętych, razem z Przepisem Prawa Kanonicznego. Przypominają, że „kobiety, jakie z niej mają, pytam o duchową komunikację ze grupą Kościoła za pośrednictwem transmisji w sposobach społecznego przekazu”. W kołobrzeskiej katedrze, we mszy o godzinie 10 uczestniczy ok. 40 osób. Ogólnopolskie radia oraz telewizje przeprowadzają transmisje z nabożeństw.