KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

KONTROLE GRANICZNE RÓWNIEŻ W KOŁOBRZESKIM PORCIE

15 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

O północy Polska przywróciła kontrole na ludzi granicach. Od niedzieli przez 10 dni do Nasz nie będą mogli wpływać cudzoziemcy. Na ostatni etap kontrolę graniczną wprowadzono jeszcze w porcie morskim w Kołobrzegu.

Jak czytamy w specjalnym komunikacie: „Od 15 marca przekraczanie granic możliwe będzie całkiem w powołanych do tego mieszkaniach. W województwie zachodniopomorskim przekraczanie granicy będzie dopuszczalne wyłącznie na przejściach drogowych: Krajnik Dolny – Schwedt, Kołbaskowo – Pomellen, Świnoujście – Garz, w porcie morskim Świnoujście, Kołobrzeg i lotniczym Szczecin – Goleniów. W województwie pomorskim ruch graniczny możliwy będzie na przejściach morskich w Gdańsku, Gdyni oraz na przejściu lotniczym Gdańsk – Rębiechowo”

– „Tymczasowa kontrola graniczna będzie powodowana przez pracowników Straży Granicznej. Zakres kontroli dostosowany będzie wystarczająco do stanu zagrożenia porządku publicznego lub bezpieczeństwa państwa w układzie z działaniem dużego zagrożenia dla zdrowia publicznego wywołanego koronawirusem SARS – CoV-2 (choroba COVID – 19). Straż Graniczna będzie organizować zadania przy wykorzystaniu sprzętu mobilnego, w oparciu o inne zasoby kadrowe także we porozumieniu z Policją i Państwową Strażą Pożarną” – informuje Morski Oddział Straży Granicznej

Co wtedy nazywa w realizacji dla Kołobrzegu? Na morskich przejściach granicznych przekraczać granicę państwową drogą morską będą mogli: obywatele RP; cudzoziemcy, którzy są małżonkami lub dziećmi obywateli RP albo są pod stałą opieką obywateli RP; cudzoziemcy posiadający Kartę Polaka; szefowie misji dyplomatycznych oraz członkowie personelu dyplomatyczno- konsularnego misji, czy osoby mające stopień dyplomatyczny oraz członkowie ich rodzin; cudzoziemcy będące prawo stałego lub czasowego pobytu na pole RP; cudzoziemcy posiadający prawo do akcji na pole RP tj. cudzoziemcy prawi do wykonywania pracy na takich samych wartościach co obywatele polscy; posiadający prawo na pracę, pozwolenie na pracę sezonową, oświadczenie o powierzeniu pisania pracy gościowi na pole RP; . W szczególnie uzasadnionych przypadkach, nieuwzględnionych powyżej, komendant placówki Straży Granicznej, po otrzymaniu zgody komendanta głównego Straży Granicznej może dać gościowi na przyjazd na pole RP, w trybie danym w uchwale z 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach.

0 0 votes
Daj ocenę