Miejsce targowe w Kołobrzegu  remont

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

27 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Kupcy nie pogodzili się na obszar oferowany przez miasto, jako zastępczy, na etap remontu targowiska miejskiego przy ulicy Trzebiatowskiej. Magistrat chciał przenieść handlujących na ulicę Okopową, niedaleko kładki nad torami. Przeszkodą uważał być krótki dojazd i brak miejsc parkingowych.

Miejsce targowe w Kołobrzegu remont

 

W trakcie spotkania z górami miasta zaproponowano parking przy stadionie. Tu przeszkodą istnieje natomiast plan zagospodarowania, który uniemożliwia handel w współczesnym znaczeniu. Chociaż urzędnicy sprawdzą czyli na widać nie da się nic w współczesnym problemie zrobić. Alternatywą traktuje być miejsce naprzeciw kołobrzeskiego cmentarza. Docelowo jest one przeznaczone pod postać nowego schroniska dla bezdomnych zwierząt. Wkrótce kupcy wraz z ludźmi mają przyjrzeć się wskazanej lokalizacji.

Dodatkowo handlujący chcieliby zmienić termin wartego 6,5 miliona remontu. Magistrat chciał rozstrzygnąć przetarg też w niniejszym roku, tak żeby po 4 miesiącach prac ważna było z powrotem handlować przy ulicy Trzebiatowskiej. Jednak możliwe jest, że remont podejmie się dopiero jesienią. Jak podkreślają handlujący, to wiosna jest dla nich najtrudniejszym okresem.

Przypomnijmy: oprócz nowej nawierzchni, na placu przy ul. Trzebiatowskiej, mają pojawić się oraz inne punkty handlowe, zadaszenie dla młodszych handlarzy i oświetlenie.

0 0 votes
Daj ocenę