MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

12 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

W Zegrzu Pomorskim pod Koszalinem działa złota w Polsce, sezonowa baza Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Latem, śmigłowiec ratowniczy operuje przy wypadkach na liniach pomorskich drogach także w razie zachorowań zagrażających życiu.

MOŻLIWE, ŻE LATEM W REGIONIE ZABRAKNIE ŚMIGŁOWCA RATUNKOWEGO

 

Wielokrotnie przylatywał z pociechą do Kołobrzegu i okolic. Z lat robione są nieskuteczne starania o bazę całoroczną.

Jak się okazuje, nawet baza sezonowa może zniknąć z Pomorza Środkowego. O sprawie pisze Głos Koszaliński. Zarządzającym lotniskiem jest dzierżawca, Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Pomorza Środkowego. Stowarzyszenie jest przecież likwidowane. Wypowiedzenia otrzymały wszystkie działające tam podmioty, w niniejszym Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Teren lotniska ma powrócić do Agencji Mienia Wojskowego, a później przejść w ręce Ministerstwa Obrony Narodowej. Tamtejszego aeroklubu nie iść na pokrycie wydatków związanych z dzierżawą. Co godne podkreślenia, lądowisko w Zegrzu Pomorskim wykorzystywane jest jednocześnie poza czasem do transportów medycznych. Czas pokaże czy uda się zostać w obszarze bazę śmigłowca ratunkowego. Usługę w ostatniej potrzebie zapowiedzieli posłowie z sektora.

0 0 votes
Daj ocenę