Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

23 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Radny Dobra i Sprawiedliwości Piotr Rzepka wydał na indywidualnym wyglądzie Fb daną o zamknięciu kołobrzeskiego oddziału PTTK. Według radnego, winę za obecny stopień rzeczy ponosi prezydent miasta Anna Mieczkowska, która, jak robi samorządowiec, uzależniła wsparcie finansowe dla stowarzyszenia od odejścia Rzepki z klubu PiS.

Piotr Rzepka zarzuca władzom miasta Kołobrzeg ” Chcieli abym się sprzedał”

 

„Koniec biura obsługi ruchu turystycznego, koniec bezpłatnych informacji turystycznych, koniec stażów, koniec kolonii i wycieczek PTTK. Oficjalne biuro BORT przy ul. Zwycięzców 5/1 zostało zawarte i wkrótce będzie zlikwidowane” – taką wiedzę zwróciłem na indywidualnym wyglądzie radny PiS-u. Radny podkreśla, że oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego w Kołobrzegu przez te 4 lata nie był sponsorowany przez samorząd. Zarzuca również obecnej prezydent, że nie przekazała obiecanej wcześniej kwoty z względów politycznych. „Jak się dowiedzieliśmy ze źródeł dopuszczonych do nowoczesnego obozu władzy wszystko było związane od mojej własnej decyzji działania z klubu radnych – po prostu zmiany barw, albo brzydko pisząc wydania się. Prezydent na gwałt potrzebowała większości bezwzględnej, aby uzyskać absolutorium. Większość została znaleziona kilkoro dni później gdzie indziej, więc ani ja, ani PTTK nie istniałoby szybko potrzebne. Za żadne korzyści wcale nie przejdę do zarządzającej już 13 rok Kołobrzegiem partii. Na szczęście członkowie PTTK to odbierają natomiast nie mają mi za złe”.

Do sprawy zwróciła się sama prezydent, która wystosowała oficjalne oświadczenie do mediów. „Nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniałam nikogo do rozmów z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego odejścia z klubu Dobra i Sprawiedliwości(…) Wypowiedź (Piotra Rzepki – dop.red.) jest kłamstwem” – czytamy w oddanym do nas piśmie. Prezydent podkreśliła również, że rozważa podjecie kroków prawych „ w kierunku ochrony dobrego imienia i wspólnoty samorządowej”. Tłumaczy również, dlaczego oddział PTTK nie otrzymał wsparcia finansowego z samorządu. Poniżej publikujemy całe oświadczenie w pełnie:

„Jako Prezydent Miasta Kołobrzeg oświadczam, że nie nie rozmawiałam, ani nie upoważniłam nikogo do rozmów, z Radnym Piotrem Rzepką na materiał jego odejścia z klubu radnych Dobra i Sprawiedliwości. Pan Radny – poza pierwszym spotkaniem, które przeszło się w miesiącu br., nie brał udziału w dalszych rozmowach pomiędzy zarządem PTTK, a Miastem – w myśli uzyskania dofinansowania. Rozmowy z PTTK szły do końca sierpnia 2019 (spotkania przenosiły się trzykrotnie w dniach 9, 14 i 21 sierpnia). Wypowiedź pana Radnego Rzepki o tym, że dofinasowanie dla PTTK było połączone z jego przyjściem z lokalu i absolutorium jest kłamstwem. Dodam, że nowy klub radnych „Nowy Kołobrzeg” zaistniał w miesiącu br., a sesja absolutoryjna zrobiła się 18 czerwca 2019 r. Wobec powyższych insynuacji pana Radnego poprosiłam prawników o ocenę jego mowie w kierunku ochrony mojego dobrego imienia i wspólnoty samorządowej.

Potwierdzić mogę, że PTTK zwrócił się do Miasta o wsparcie finansowe realizowanej przez siebie działalności. Jednak z koncentracji na fakt, iż PTTK oferuje usługi turystyczne możliwości wsparcia Towarzystwa musiały przeprowadzać się z prowadzeniem stosownych procedur. Wszelkie propozycje ze karty Miasta, w tym takie jak ewentualnego zakup publikacji wytwarzanych przez PTTK (mowa tu o kwocie 6 tysięcy złotych) nie znalazły akceptacji w zarządzie oddziału PTTK. Z odpowiednią odmową spotkała się propozycja współorganizacji przez PTTK niektórych miejskich wydarzeń. Kołobrzeski oddział PTTK był zainteresowany jedynie bezpośrednim wsparciem finansowym – której Miasto z koncentracji na obowiązujące przepisy oddać nie mogło. Dodam, że nowa propozycja PTTK, aby dotować kwotą 16.000 tysięcy dobrych z daniem na cztery regionalne uwagi nie mogła zostać przez Miasto przyjęta. Zresztą rozmowy dotyczyły wsparcia kwotą 6 tysięcy dobrych z daniem na duże świadczenia na sprawa miasta natomiast jego ludzi.

Rozwiązaniem kwestii wsparcia mógłby być początek PTTK w konkursie dla organizacji pozarządowych. W wielu miastach w Polsce PTTK organizuje różne doświadczenia i kupuje w współczesny droga środki z budżetu – na produkcję zadań własnych gminy. W roku 2019 kołobrzeski oddział PTTK uzyskał takie udogodnienie w kwocie 4700 zł na organizację wycieczki turystycznej dla kołobrzeskich seniorów. „

0 0 votes
Daj ocenę