Poczta kurier Szczecin  zamów online

Poczta kurier Szczecin zamów online

9 października, 2019 Wyłączono przez Mikołaj Online

Z powodu rosnącego rytmu życia i zwyżkującej popularności zakupów internetowych, coraz chętniej korzystamy z usług firm przewozowych. Dostępne na rynku usługi kuszą nas korzystnymi cenami i błyskawicznymi terminami dowozu. Nadawanie przesyłek z Poczta kurier Płoty jest dziecinnie łatwe i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co warto wiedzieć o nadawaniu przesyłek przez firmę kurierską? Jakie będą korzyści z takiego rozwiązania? A także jakie błędy zdarzają się przy nadawaniu przesyłek?

Poczta kurier Płoty

Niewielkie paczki

zamów kuriera

Najchętniej nadawane paczki, to takie o małych rozmiarach. Chociaż dostarczenie ich samemu na pocztę być może nie było by, aż tak trudne, jednak możliwość odbioru ich z naszego mieszkania przez kuriera wiele upraszcza. Oszczędzimy przy tym czas i nasze nerwy, ponieważ czekanie w kolejkach na poczcie nigdy nie jest przyjemne. Nadanie małej paczki to tylko kilka elementów, najpierw należy złożyć zlecenie na kuriera, zapakować przesyłkę zgodnie z wymaganiami a następnie zaczekać aż Poczta kurier Płoty zjawi się pod naszymi drzwiami.

Firma kurierska miasto może odebrać naszą przesyłkę nawet w tym samym dniu, jeżeli zrobiliśmy zamówienie rano, lub dnia kolejnego. Ma to znaczenie szczególnie jeśli zależy nam na dostarczeniu paczki do adresata na czas. Najczęściej moment dowiezienia paczki to 24 godziny w nadchodzącym dniu roboczym.

Wysyłka wielu paczek

Kiedy zostaliśmy małym przedsiębiorcą i nadajemy wiele przesyłek miesięcznie możemy skorzystać z oferty przesyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Dodatkowo mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej pod koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tylu przesyłek z pewnością dostrzeżemy również korzyść z przejmowania ich przezpracownika firmy kurierskiej bezpośrednio z naszego mieszkania. Dostarczenie ich każdorazowo do placówki pocztowej zajęło by wiele czasu i wymagało od nas wysiłku, szczególnie jeśliprzesyłki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych okazuje się korzystniejsza aniżeli płatność za każdą z przesyłek z osobna. Jeśli więc jesteśmy zmuszeni przesyłać duże ilości przesyłek warto skorzystać z oferty przesyłek hurtowych.

Transport palet

A co wtedy, gdy produkt który chcemy wysłać zajmuje naprawdę dużo miejsca oraz dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem może być nadanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Przesłanie palety nie różni się zbytnio od nadania normalnej paczki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zabezpieczyć przesyłkę i umożliwić kurierowi odebranie. Z racji na rozmiary pakunku musimy zapewnić podjazd dla samochodu ciężarowego do punktu składowania palety.

Warto pamiętać, że licząc wymiary pakunku oraz wagę musimy doliczyć paletę. Standardowa euro-paleta ma wagę w przybliżeniu 25 kg i liczy około 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą zmienić swoją wagę pod wpływem wilgotności, dlatego lepiej nie przybliżać się do granicznej wagi pakunku. Dobierając paletę na której wyślemy towar, upewnijmy się czy będzie ona w zadowalającym stanie. Zepsuta paleta nie może stanowić wystarczającego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ulec uszkodzeniu. Kiedy zostanie stwierdzone, że paleta nie była cała w momencie wysłania pakunku, możemy mieć trudności z uzyskaniem zwrotu za straty.

Ogólne zasady nadawania przesyłek

Każda firma kurierska miasto może mieć własne wewnętrzne wymagania dotyczące rozmiarów, opakowania przesyłek i kontaktu z kurierem. Dlatego warto przeanalizować je przed zrobieniem zamówienia. Najistotniejszą rzeczą przy pakowaniu paczki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości paczki i jej rozmiarów. W przypadku palet najczęściej wystarczy okręcenie jej folią lub unieruchomienie towaru specjalnymi pasami. Małe paczki z kruchą zawartością będą potrzebowały wypełnienia, które będzie niwelowało pojawiające się drgania. Chociaż Poczta kurier Płoty stara się żeby wszystkie przesyłki były traktowane z delikatnością, jednak musimy pamiętać, że w czasie przewozu nasza przesyłka może się przewracać albo być przygnieciona przez pozostałe opakowania.

Kolejną rzeczą o której sporo osób zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Płoty odbierając przesyłkę musi również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie przygotowaliśmy go wcześniej, musimy to zrobić podczas kurier już oczekuje. W związku z tym wydłuża się czas odebrania paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że kurier nie da rady do kogoś dotrzeć. Dlatego dobrze jest pomyśleć nie tylko o sobie, ale także o innych korzystających z usług Poczta kurier Płoty .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę