RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

10 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Samorządowcy niemal jednogłośnie, z elementem radnego Piotra Rzepki, przegłosowali projekt uchwały, który choć na chwila miesięcy przyblokuje planowaną na części przy ul. Bocianiej inwestycję operatora telekomunikacyjnego. Przypomnijmy: firma Play ma tam budowę masztu 5G o wysokości ponad 42 metrów.

RADNI CZASOWO BLOKUJĄ BUDOWĘ MASZTU 5G PRZY BOCIANIEJ

 

Uchwała dotyczy przystąpienia do sporządzenia swego planu zagospodarowania przestrzennego. – To absolutne działania, którymi miasto może okazać sprzeciw wobec tej inwestycji – mówiła Ewa Pełechata, zastępca prezydenta do potrzeb gospodarczych, przypominając, że magistrat jest słaby wobec istniejących już przepisów prawa. – Teraz daje się stawianie masztów telekomunikacyjnych chociażby w takich miejscach jak parki krajobrazowe czy uzdrowisko – tłumaczyła urzędniczka.

Przypominamy; o zablokowanie tej inwestycji walczą mieszkańcy osiedla przy ul. Bocianiej. Planowany maszt ma powstać zaledwie kilkanaście kilometrów do najbliższego budynku.

Przegłosowanie decyzji nie spowoduje jednak, że lokata nie powstanie. Władze miasta mają to w najściślejszym czasie spotkać się z ludźmi firmy Play – Jesteśmy kilka propozycji rozwiązania tegoż punktu – mówiła podczas sesji Ewa Pełechata.

 

Źródło e-kg

0 0 votes
Daj ocenę