Rowery miejskie w Kołobrzegu

Rowery miejskie w Kołobrzegu

29 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

30 listopada przestanie się sezon rowerowy kołobrzeskiego systemu miejskiego. W sobotę wszystkie jednoślady na obszarze osiedla będą łatwe po raz jedyni w obecnym roku – po północy już 1 grudnia) zostaną zablokowane w stacjach. Rowery udadzą się na dobrą przerwę, w okresie której przejdą przegląd, konserwację i niezbędne naprawy, by powrócić na drogi teraz w marcu 2020 roku.

Rowery miejskie w Kołobrzegu

 

Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Jak uczy firma Nextbike w trzecim sezonie mieszkańcy korzystali ze 135 jednośladów i 13 stacji. Łącznie kołobrzeżanie i turyści wypożyczyli je w obecnym roku ponad 88 tys. razy. Najaktywniejsi stanowili w majach letnich. Od czerwca do sierpnia zrealizowali prawie 60% wszystkich tegorocznych przejazdów. W lipcu najwięcej – ponad 18,5 tysiąca, co świadczy, iż na dowolnym rowerze odbyło się 137 przejazdów miesięcznie, czyli średnio 4,5 dziennie.

— Liczba przejazdów w podnoszącym się do celu sezonie pokazuje, ze rower miejski w Kołobrzegu był strzałem w dziesiątkę. Przez siedem miesięcy każdy ze 135 rowerów był wypożyczony średnio 647 razy. Liczba użytkowników wzrosła o kolejne 9 200 osób — podsumowuje Aleksandra Myczkowska-Utrata, dyrektor ds. komunikacji Nextbike Polska. — Już chwila na zimową przerwę, jaka stanie użyta na stworzenie infrastruktury do drugiego sezonu.

— Nikt nie myśli sobie Kołobrzegu bez Roweru Miejskiego. Jego wielka popularność wśród mieszkańców i turystów jest poważna. Wydłużenie wolnego czasu czerpania z roweru dla ludzi posiadających Kołobrzeską Kartę Człowieka było znanym „strzałem w dziesiątkę”. Wśród prawie 10.000 użytkowników strony to tak Rower Miejski bawi się najogromniejszą popularnością. Dla miasta takiego jak Kołobrzeg – największego uzdrowiska w Polsce, namówienie ludzi do pozostawienia samochodów i uzyskiwania z alternatywnych źródeł transportu wciąż istniałoby również będzie priorytetem. Rower Miejski doskonale realizuje naszą wartość – mówi Prezydent Miasta, Anna Mieczkowska.

Dniem z maksymalną liczbą wypożyczeń była sobota 20 lipca. Z jednośladów skorzystano 1 080 razy, co świadczy, ze dowolny bicykl był wypożyczony tego dnia 8 razy. Średni czas wypożyczenia w obecnym roku wynosił 28 chwili i 28 sekund. Mieszkańcy Kołobrzegu najchętniej czerpali z stylu w godzinach 15:00 – 19:00, kiedy powracało do ponad 33 proc. wypożyczeń z wszystkiego dnia. W miar tygodnia podział dzieli się bardzo równomiernie, jednak bardzo wypożyczeń odnotowywano w soboty – 17,6 proc.

Najogromniejszym zaangażowaniem zajmowały się stacje Latarnia Morska – 15 1010 wypożyczeń oraz Kamienny Szaniec – 13 476 i Ratusz – 9 382. Także pomiędzy tymi lokalizacjami operator odnotował najwięcej przejazdów. Ze stacji: Kamienny Szaniec do Latarnia Morska – 3 511 przejażdżek także z powrotem – 3 478 oraz z wypożyczalni Ratusz do Latarnia Morska – 1 594.

Najaktywniejszy użytkownik Kołobrzeskiego Roweru Miejskiego w współczesnym okresie (od 1 marca do 28 listopada) wziął z planu 102 razy. Najpopularniejszy rower (numer 63150) wypożyczano 1 347 razy, czyli średnio 5 razy dziennie.

W kołobrzeskim systemie rowerowym do ostatniej pory zapisałoby się ponad 24,5 tys. osób, z czego 38 proc. użytkowników w współczesnym sezonie. Łącznie przez trzy sezony od inauguracji systemu sprawiliśmy oni 249 tysięcy wypożyczeń.

Kołobrzeski Rower Miejski został włączony w czerwcu 2017 roku. Na wstępnym etapie obejmował 12 stacji i 125 rowerów. W maju 2018 został również rozbudowany o inną stację i nowe 10 rowerów, ufundowane przez Knight Frank, która decyduje Parkiem Handlowym Albatros. Kołobrzeska sieć wypożyczalni rowerowych jest obecnie samą z czterech w woj. zachodniopomorskim, w którym można używać z wiosny do jesieni z rowerów dostarczonych przez Nextbike Polska

Zobacz również praca Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę