SKĄD MAŁA KWOTA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI JEDYNY POWÓD

SKĄD MAŁA KWOTA OSÓB POD KWARANTANNĄ? STANOWI JEDYNY POWÓD

17 marca, 2020 0 przez Mikołaj Online

Najnowsze informacje dotyczące liczby osób pod kwarantanną na placu miasta i powiatu zadziwiają. Według danej proponowanych przez samorządowców, w centrum są trzy, zaś w powiecie 10 osób ludzi tej formie. Dlaczego jest ich tak mało, skoro statystyki w świecie rosną?

– Nie narzekamy w centrum obecnie ani jednej osoby, która od momentu zamknięcia granic oficjalnie wróciła do Kołobrzegu – informuje nas Michał Kujaczyński, rzecznik prasowy magistratu. Przypomnijmy; osoby, jakie w nocy z soboty na niedzielę, przekroczyły granicę Polski, muszą obowiązkowo odbyć kwarantannę. Wyraża się, iż w własnym mieście, do tej chwili, takiego sukcesu nie było. – Wszelkie informacje otrzymujemy od prac, m.in. Straży Granicznej – wyjaśnia rzecznik.

Z czego wynika taki stan rzeczy? – Część mieszkańców zdążyła zapewne powrócić do końca przed zamknięciem granic, część nadal pewnie oczekuje na ściany – mówi Kujaczyński.
Jednocześnie rzecznik zapewnia, że osiedle jest dokonane na przyjęcie większej sumy osób, jakie pragnęły przejść kwarantannę, zaś nie mogły jej dokonać w domu; na taką sytuacja zorganizowano m.in. znaczenia w samym z ośrodków.

Te role, które powróciły do Kołobrzegu przed zamknięciem granic, kwarantanny obowiązkowej nie muszą robić, jednak taka, jak podkreślamy, jest promowana.

0 0 votes
Daj ocenę