Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

26 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

10.995.926,83 zł będzie kosztować przebudowa drogi powiatowej Kołobrzeg – Grzybowo na odcinku od pętli autobusowej na trasie Grzybowskiej do skrzyżowania z ulicą Zamkniętą w Grzybowie.

Umowa na przebudowę drogi Kołobrzeg Grzybowo podpisana

W poniedziałek umowę w ostatniej kwestii podpisano w siedzibie starostwa powiatowego w Kołobrzegu. W ramach inwestycji zostanie przebudowany odcinek drogi o całej długości 2,7 km.

Zaprojektowano jezdnię o szerokości 6 m, zaś przy osiedlu Bałtyk zaś w km 2+319,9 do km 2+760 zastosowano przekrój półuliczny, ze ważnym uwzględnieniem naprawy i wzmocnienia krawędzi jezdni. Modernizacja obejmuje również wykonanie ciągu pieszo–rowerowego, o zmiennej szerokości.

Bogata i chodnik oddzielone są z siebie oznakowaniem poziomym i ograniczonym poboczem, rowem oraz pasem zieleni od będącej już jezdni. Przed przejściami dla pieszych, na chodnikach, azylach i wzdłuż zatok autobusowych zaprojektowano miejscom z płytek integracyjnych o szerokości 35 cm.

Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie ze sposobów Funduszu Dróg Publicznych na poziomi 50%. Zgodnie ze złożonym wnioskiem, zmiana będzie długa i podejmie się w roku 2019,a dokona w roku 2021. Generalnym wykonawcą praktyk będzie firma „PRIN” z Grzybowa.

Jeśli wszystko pójdzie razem z planem całkowity termin wykonania prac przewidziano 31 marca 2021 roku. Prace drogowe w lipcu i sierpniu kolejnego roku zostaną wstrzymane.

 

Zobacz również stemple Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę