Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

12 grudnia, 2019 0 przez Mikołaj Online

Na startu tygodnia podpisano list intencyjny na budowę Centrum Handlowego Karuzela pod Kołobrzegiem. Wybuduje je nazwa Dekpol. Będzie więc najtrudniejszy obiekt handlowy tej sieci handlowej w Polsce. Planowane rozpoczęcie plac budowlanych ma przypaść na startu 2020 roku.

Umowa podpisana. Znana jest data budowy Galerii Karuzela pod Kołobrzegiem

Jak płynie z podpisanych dokumentów w ramach inwestycji powstanie obiekt handlowy o powierzchni całkowitej 25 500 m², w którym znajdzie się kilkadziesiąt sklepów znanych sieci handlowych. Inwestycję będzie promować popularna forma architektoniczna z bogatą miarą świetlików nad ciągami komunikacyjnymi. Takie podejście, zwiększy nie tylko estetykę budynku, ale jeszcze dostęp do naturalnego światła, co da obniżyć zużycie energii elektrycznej.

Dekpol, jako główny wykonawca inwestycji, będzie również dostępny za budowę infrastruktury komunikacyjnej i technicznej. W pierwszym rzucie zostaną zrealizowane prace ziemne oraz platforma pod budowę galerii i hipermarketu budowlanego Leroy Merlin. W dalszej kolejności powstaną drogi wewnętrzne, chodniki i parking na 1000 miejsc postojowych, a też rondo w układu bliski wojewódzkiej nr 163. Inwestycja zakłada również zaprojektowanie oraz działanie zewnętrznych terenów zielonych oraz elementów małej architektury. Wykonanie prac ma wystąpić w II kwartale 2021 r.

– Z opieki na trudne warunki gruntowe, w głównej kolejności produkowane będą zaparcia i wymiany gruntu. Razem z przedsiębiorcą będziemy tworzyć nad projektem wykonawczym, w którym wykorzystamy swoje dotychczasowe doświadczenie. Dzięki niemu będziemy mogli wziąć optymalizacji prac ziemnych, konstrukcji oraz konstrukcje i zacząć z zasadniczą budową już na wiosnę. Będzie więc już inny punkt handlowy w polskim portfolio, dlatego jestem świadomy, że proces budowy przebiegnie szybko i odpowiednio, a całość bycie się kolejnym potwierdzeniem swoich umiejętności – powiedział dla portalu www.propertynews.pl Adam Olżyński, Dyrektor ds. Inwestycji i Wzroście Dekpol.

Centrum Handlowe Karuzela w Budzistowie zostanie wybudowane przy ulicy Krzywoustego w pobliżu drogi ekspresowej S6.

0 0 votes
Daj ocenę