W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

29 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Dokładnie 5 razy tyle co dotychczas, dadzą ci, jacy nie segregują śmieci. Stawka za odbiór odpadów segregowanych drożeje natomiast dwukrotnie. Na najdroższą sesję Rady Miasta pod głosowanie radnych trafi projekt uchwały, w jakim władze miasta proponują zmianę cen „za śmieci”. Szykuje się rok pełen podwyżek.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbiór śmieci nawet o 500 %

Na specjalnie przygotowanej konferencji wiceprezydent Ewa Pełechata, wyjaśniała drastyczne podwyżki stawek za odbiór śmieci. Najważniejszym warunkiem są, zdaniem urzędników, podejmowane przez rząd, coraz większe koszty związane z tzw. „mieniem ze centrum”. Jak tłumaczyła urzędniczka, od 2013 roku opłata środowiskowa zwiększyła się ponad dwukrotnie (w 2013 roku samorząd płacił 125 zł za tonę odpadów zmieszanych, w współczesnym roku 265 zł – dop.red.), a zebrane opłaty powinny zawierać koszty systemu. Jeżeli zatem te koszty rosną, muszą wzrastać i opłaty za odbiór odpadów.

Luksusem stanie się natomiast niesegregowanie śmieci. Stawka za odbiór zmieszanych odpadów ma wzrosnąć z niecałych 5 zł do 26 zł za m3 wody. Jednak takie podwyżki są mieć często wymiar edukacyjny. Od 2021 roku nie będzie w zespole możliwości czerpania spośród takiej opcji, i brak segregacji zacznie łączyć się z znacznie wysokimi karami finansowymi.

To kolejne podwyżki, które przenoszą nas od nowego roku. Przypomnijmy; rosną podatki od nieruchomości, jest obecnie gotowy projekt decyzje o podwyżkach za postój w dziedzinach płatnego parkowania. Według doniesień medialnych będą nas czekać i większe składki za energię elektryczną oraz cieplną.

W Kołobrzegu i okolicy drożeją stawki za odbór śmieci nawet o 500 %

 

Zobacz również przewozy Kołobrzeg

0 0 votes
Daj ocenę