Wędkarze z Kołobrzegu  protestują

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

26 listopada, 2019 0 przez Mikołaj Online

Około 30 firm w poniedziałkowy poranek zablokowało dojście do kołobrzeskiego portu. W niniejszy rób właściciele kutrów wędkarskich sprzeciwiają się unijnej dyrektywie zakazującej im z 1 stycznia 2020 roku łowienia dorszy w Bałtyku.

Wędkarze z Kołobrzegu protestują

 

Armatorzy blokują port by zwrócić uwagę rządu na bieżący temat. Oczekują i z polityków informacji w historii nagród za zakładający się w styczniu czteroletni zakaz połowu dorsza z Bałtyku. Dla wielu właścicieli jednostek wędkarstwo morskie jest optymalnym źródłem utrzymania. Wprowadzenie zakazu może a w niewielkim okresie sprawić ich nazwy do bankructwa.

Nowa unijna dyrektywa zachodzi w życie z 1 stycznia 2020 roku i będzie działała przez kolejne 4 lata. Wykonywa ona cały zakaz łowienia dorsza we wschodnim Bałtyku. Czynnikiem jest katastroficzna sytuacja bałtyckiego ekosystemu związana często z skutecznym spadkiem liczb tej ryby.

Jeżeli dzisiejsza akcja protestacyjna nie przyniesie wyników w kwestii zainteresowania rządu, armatorzy zapowiadają następne kroki. Wówczas konsekwencje potrafią być daleko większe.

W poniedziałek oprócz Kołobrzegu protestowano jeszcze w Darłowie, Łebie, Ustce oraz Władysławowie.

 

Zobacz również taxi Kołobrzeg

 

 

0 0 votes
Daj ocenę